Wszechstronny program, znakomici goście
i tematy, którymi żyje środowisko książki!
Ostatnie lata pokazały dobitnie, jak ważne są dla naszej branży cykliczne, merytoryczne spotkania. Rynek książki zmienia się niezwykle dynamicznie, a najlepszym sposobem, by wspólnie go rozwijać, jest wymiana doświadczeń i prezentacja najciekawszych, a przede wszystkim skutecznych rozwiązań
Konferencja branżowa BookForum jest organizowana już po raz siódmy. Jej odbiorcami są pracownicy i kadra zarządzająca księgarń, wydawnictw, bibliotek i innych organizacji z branży książkowej. Łącznie w ponad 100 tematycznych prelekcjach, debatach, webinarach szkoleniowych uczestniczyło 10 tys. zarejestrowanych słuchaczy oraz 200 prelegentów z Polski, Izraela, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Norwegii.
Od czasów pandemii, kiedy to tradycyjna forma spotkań została zawieszona, targi i konferencje zostały osadzone w wirtualnej formule, która została doskonale odebrana przez przedstawicieli branży książki. Zdecydowanie najlepiej w nowej rzeczywistości odnalazły się biblioteki, do dziś organizując spotkania autorskie i warsztaty, w których biorą udział tysiące odbiorców, dzięki możliwości uczestnictwa online. BookForum udanie wpisuje się w ten trend czerpiąc z niego wszystko, co dobre.
Książki to taki piękny temat do rozmowy, dlatego chcemy spotykać się, by rozmawiać o naszej zawodowej codzienności. Codzienności, która kręci się wokół książek – mówi Małgorzata Sieniewicz z Literackiej.
Podczas kolejnych edycji konferencji w jej programie nie brakuje tematów związanych z najnowszymi trendami w marketingu zawodowym, wykorzystaniu nowoczesnych technologii – jak choćby TikToka i Sztucznej Inteligencji – w pracy, pożytków płynących z działalności organizacji branżowych, przeciwdziałaniu piractwu książkowemu, tworzeniu społeczeństwa informacyjnego i… wielu, wielu innych.
BookForum towarzyszy konferencja Biblioteka 5.0. z programem dedykowanym książnicom, gdyż to właśnie ich dyrektorzy i pracownicy stanowią większość słuchaczy i są najbardziej aktywnymi uczestnikami BookForum.
Legimi S.A. to pionier modelu subskrypcyjnego na polskim rynku e-książki. Spółka jako pierwsza w Polsce, w zamian za opłatę abonamentową, zaoferowała użytkownikom dostęp do cyfrowej biblioteki Legimi. Swoje usługi oferuje również poprzez operatorów telefonii komórkowej oraz ponad 1300 bibliotek publicznych i akademickich we wszystkich województwach, a swoim klientom oferuje szereg udogodnień m.in. dowolny wybór platformy i urządzenia do czytania, możliwość przełączania pomiędzy e-książką a audiobookiem (tzw. synchrobooki). Legimi może pochwalić się największą bazą tytułów w kategorii beletrystyka, które wraz z innymi publikacjami tworzą imponująca bazę niemal 250.000 ebooków i ponad 80.000 audiobooków i synchrobooków. Dzięki atrakcyjnym ofertom Legimi bardzo dynamicznie się rozwija, zwiększając przychody i liczbę klientów w Polsce. Firma prowadzi także działalność na rynku niemieckim, który jest jednym z największych na świecie.
Literacka SP. z o.o. zapewnia narzędzia i rozwiązania sztucznej inteligencji dla wydawców, aby rozwijać nowe możliwości biznesowe i poprawiać obsługę klientów oraz usprawnić proces publikacji. Nasz zespół to specjaliści data science, machine learning i rynku książki. Zajmujemy się analizą długich tekstów treści w języku polskim, pracujemy na dużych zbiorach danych. Naszą wizją jest zbudowanie globalnego systemu wsparcia procesu wydawniczego.
BookScout.AI – ułatwia przeglądanie propozycji wydawniczych, określa poziom dopasowania do profilu wydawnictwa, szacuje potencjał rynkowy. Funkcja „Giełdy tekstów” daje możliwość proponowania tytułów wydawcom na całym świecie.
Dzięki partnerom takim jak: Polska Izba Książki, Stowarzyszenie Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Inicjatywy, Polski Związek Bibliotek, Biblioteka Analiz / Rynek-ksiazki.pl, Lustrobiblioteki.pl docieramy z informacjami do wszystkich zainteresowanych. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, dostępne dla zarejestrowanych uczestników na dedykowanych platformach, a także transmitowane, nagrywane i udostępniane na Facebooku, kanale YouTube i stronie konferencji.