Ekologicznie oznacza ekonomicznie. Wyniki debaty i warsztatów o tym, jak nie marnować zasobów (Ewelina Szyszkowska, Piotr Dobrołęcki)

2023-12-1210:00-11:00Link do nagrania

Opis wydarzenia

W 2023 roku Polska Izba Książki zorganizowała szereg wydarzeń o odpowiedzialności wszystkich uczestników rynku książki za ochronę zasobów. Podjęliśmy ten temat nie tylko dlatego, że zbliża się uchwalenie Dyrektywy Unii Europejskiej, zobowiązującej wszystkich producentów o podjęcie głębokich strukturalnych zmian w zakresie korzystania z dóbr. Chodzi też o to, że oszczędność papieru czy zmniejszenie liczby książek idących na przemiał są jednoznaczne ze wzrostem zyskowności biznesu wydawniczego!

Zaprosiliśmy wydawców, drukarnie i pozostałych uczestników rynku wydawniczego do wspólnej pracy nad optymalizacją zużycia papieru oraz planowania nakładów. Przedstawiając wyniki tych pierwszych zmagań Ewelina Szyszkowska i Piotr Dobrołęcki poproszą Państwa o opinię, jak można w tych tematach dojść do dobrych rozwiązań. / Ewelina Szyszkowska – warsztaty ”Dlaczego ta książka się nie sprzedała?” Piotr Dobrołęcki – debata „Zarządzanie rosnącymi kosztami druku książek”

O prelegentach

Ewelina Szyszkowska

ekspertka rynku wydawniczego, była dyrektor wydawnicza Wydawnictwa Naukowego PWN oraz Wydawnictwa Lekarskiego PZWL, wydawczyni publikacji z zakresu nauk społecznych i humanistycznych, redaktorka i recenzentka, wykładowczyni Studium Kreatywnego Pisania Collegium Civitas, słuchaczka pierwszej edycji Szkoły Ekopoetyki przy Instytucie Reportażu.

Piotr Dobrołęcki

dziennikarz, wydawca i księgarz, red.  nacz. „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” i „Kwartalnika Literackiego Wyspa”, zastępca redaktora naczelnego „Biblioteki Analiz”, członek zespołu portalu www.rynek-ksiazki.pl. Członek władz Polskiej Izby Książki od 2003 roku, obecnie przewodniczący Komisji Rewizyjnej PIK, a także członek zarządu Stowarzyszenia Autorów i Wydawców Copyright Polska oraz zarządu Stowarzyszenia Księgarzy Polskich.

Prelegent

  • Piotr Dobrołęcki
  • Ewelina Szyszkowska

Informacje

  • 12 grudnia 2023
  • 10:00 - 11:00